Autor Wątek: OdpowiedĹş na Ĺźadanie KWP WPA Gdańsk  (Przeczytany 3778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hamer

  • Wiadomości: 12
Odpowiedź na żadanie KWP WPA Gdańsk
« dnia: 03 Kwiecień 2015, 20:17:15 »
Drodzy Koledzy,

potrzebuję pomocy w odpowiedzi na żadanie jakie otrzymałem z KWP WPA Gdańsk w związku z toczącym się postępowaniem o wydanie mi pozwolenia na broń do celów sportowych. Mianowicie mimo tego, że napisałem w swoim wniosku do jakich strzelań potrrzebuję jaką broń (nawet wypisałme konkretne modele które planowałem zakupić) WPA uznało, że powinienem jeszcze bardziej uzasadnić dlaczego chcę, aż tyle broni i żada dodatkowych dowodów, że taka liczba jest mi potrzebna. Może, któryś z was Panowie miał podobną sytuację i już wie jak się ustosunkować do pisma jakie otrzymałem. W załaczniku do postu znajdziecie wniosek, który złożyłem w WPA oraz skan pisma jakie dzisiaj otrzymałem. Z góry dziękuję za pomoc.

https://drive.google.com/file/d/0B0hr-IZwV2sAOXBYM0tZMENHdEk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B0hr-IZwV2sAZWlfTHJBbXp6cHc/view?usp=sharing

Shooter

  • Wiadomości: 51
Odp: Odpowiedź na żadanie KWP WPA Gdańsk
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2015, 14:39:43 »
Widzę , że po wyroku NSA nie czepiają się już zasadności posiadania broni a ilości sztuk. Wszystkie odpowiedzi WPA uzyska zapoznając się z regulaminami odpowiednich konkurencji strzeleckich. Jednocześnie uzurpowanie sobie przez WPA prawa do obiektywnej i subiektywnej oceny jest nie na miejscu , ponieważ organ administracji państwowej jakim niewątpliwie jest WPA KWP musi rozstrzygać sprawy sposób OBIEKTYWNY i bezstronny , a subiektywną ocenę może mieć co najwyżej funkcjonariusz , którego można posądzić o stronniczość , złą wolę , itp. Co do oceny stopnia aktywności strony powinna wystarczyć aktualna licencja zawodnicza , która wydawana jest tylko aktywnym strzelcom legitymującym się odpowiednią liczbą osobostartów w zawodach określonej rangi. Po przeczytaniu uzasadnienia mam wrażenie , że WPA bardzo chętnie wyda pozwolenie na posiadanie broni (bo inaczej w tej sprawie postąpić nie może) ale chyba na 0 ilość egzemplarzy :)
PoniĹźej link , gdzie otrzymasz profesjonalne wsparcie
interwencja-prawna@romb.org.pl
Powodzenia i informuj nas o dalszym przebiegu sprawy.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2015, 14:41:24 wysłana przez Shooter »

Hamer

  • Wiadomości: 12
Odp: Odpowiedź na żadanie KWP WPA Gdańsk
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień 2015, 15:26:13 »
Niestety tak jak mówisz ... Po wyrokach NSA policja nie czepia się już zasadnosci wydania pozwolenia a jedynie ilości sztuk broni. Działąją tak naprawdę w myśl Kargulowej zasady: "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie"...

Co do kwesti pomocy prawnej to od kilku miesięcy jestem członkiem ROMB'u także zwróciłem się już do stowarzyszenia z prośbą o pomoc w udzieleniu odpowedzi na to pismo. A na forum opublikowałem mój przypadek ponieważ po pierwsze chciałem, aby wszyscy wiedzieli czego można się teraz spodziewać po WPA; a po drugie myślałem, że może już ktoś przez to przechodził i jest w stanie doradzić coś.

Najgorszym jest fakt, że wczoraj dowiedziałem się, że mój przypadek nie jest odosobniony oraz nie jest on związany z wnioskowaną przeze mnie ilością 10szt. Od znajomych dowiedziałem się, że podobne pismo otrzymał również ktoś z innego klubu, a wnioskował o pozwolenie na 7szt. Nie wiem jeszcze jaki był finał tamtej sprawy, ale jak się dowiem to poinformuje na forum.

Na chwilę obecną jeszcze nie wiem jakiej dokładnie udzielę odpowiedzi WPA, gdyż gdyby na logikę wziąść zdanie z pisma WPA dotyczące obiektywnych i subiektywnych kryteriów określenia liczby egz. broni to znaczy ono tyle co - pisz co chcesz a my i tak damy tylko tyle ile będziemy uważali. W moim odczuciu takie traktowanie wnioskodawców to skandal!

Przy tej okazji chciałbym również zachęcić wszystkich, którzy to czytają do wstąpienia w szeregi Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, abyśmy razem działali na rzecz normalizacji postępowań w sprawach broni palnej w Polsce (członkostwo roczne kosztuje jedynie około 20zł, a stowarzyszenie robi naprawdę dobrą robotę na rzecz wszystkich strzelców w Polsce).

 
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2015, 23:25:59 wysłana przez Hamer »

Hamer

  • Wiadomości: 12
Odp: Odpowiedź na żadanie KWP WPA Gdańsk
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2015, 10:05:04 »
Panowie,

w zasadzie za chwilę mija miesiąc od złożenia mojego wniosku o pozwolenie do WPA. Poza wymienionym wyżej pismem, które otrzymałem i na które odpowiedziałem nie dostałem żadnej oficjalnej informacji z WPA nt. jakiegokolwiek terminu załatwienia mojej sprawy. Czy po upływie miesiąca od złożenia wniosku powinienem się już zacząć jakoś oficjalnie dopytywać o losy mojego wniosku czy jeszcze odczekać aż łaskawie sami się odezwą?

PS. co do wyżej wspomnianego pisma rozmawiałem z policjantem prowadzącym moją sprawę, ponieważ chciałem wiedzieć czy jeszcze mogę i mam mu dostarczyć kolejne komunikaty z zawodów, w których brałem udział. Co ciekawe powiedział, że nie koniecznie i zasugerował, że w odpowiedzi na ich pismo wystarczyłoby żebym uzasadnił dlaczego potrzebuje właśnie tyle jednostek broni (chodzi o różne uwarunkowania techniczne tych egzemplarzy broni np. dwie strzelby gładkolufowe bo jedna typu bock a druga do strzelań dynamicznych które wymagają ładowania większej ilości amunicji...) - co prawda ja już wcześniej dostarczyłem moją odpowiedź (w której coś tam o tym też wspominałem) więc dla mnie ta informacja niestety została podana za późno ale może jeszcze komuś się przyda...

Hamer

  • Wiadomości: 12
Odp: Odpowiedź na żadanie KWP WPA Gdańsk
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2015, 09:52:46 »
Witam,

chciałem tylko napisać, że chyba moja odpowiedź na wcześniej wspomniane pismo okazała się wystarczająca gdyż w piątek - dokładnie po 60 dniach od złożenia wniosku - otrzymałem decyzje przyznającą mi pozwolenie na broń do celów sportowych. Pozwolenie otrzymałem na wnioskowaną liczbę egzemplarzy broni, mimo iż dostarczyłem tylko 2 osobostarty (tylko te które dałem podczas składania wniosku), więcej komunikatów nie donosiłem.

Pozdrawiam i życzę również powodzenia wszystkim, którzy są w trakcie lub będą ubiegać się o pozwolenie.