Autor Wątek: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .  (Przeczytany 2776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinW

  • Wiadomości: 30
Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« dnia: 12 Listopad 2015, 17:26:17 »
Zacząłem ten temat , ponieważ jestem nowy i mam świeże pozwolenie. Mam też pytanie na temat , którego nie znalazłem w sumie żadnej odpowiedzi z praktyki , twardo określającej co i jak można nosić bez obawy , że podczas kontroli policji czy też żandarmerii mogę mieć problem . Powiedzmy że idę z bronią przy pasku lub niosąc w futerale i nagle zostaję wylegitymowany ? Miał ktoś taką sytuację ? Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2015, 18:46:26 wysłana przez MarcinW »

MarcinW

  • Wiadomości: 30
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2015, 17:50:47 »
Muszę jakoś tą broń przemieszczać i w sumie to przepisy prawne nie mówią dokładnie jak to ma wyglądać. Przepraszam jak wyda się wam że piszę jakieś głupoty ;) Mam znajomych też mających pozwolenia , i często spotykają się w celu wymienienia się doświadczeniami i pomacaniem co kto kupił. Wiąże to się z tym , że spotkania są wieczorami i wcale nie po drodze na strzelnicę .

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2015, 21:25:59 »
Sprawę noszenia broni reguluje rozporządzenie MSW z 26 sierpnia 2014. W sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni  i amunicji (Dz.U. z 2014r., poz. 1224), a konkretnie § 8. , ktĂłry stwierdza, Ĺźe:
1. Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.
2. Broń palną przeznaczoną do ochrony osobistej nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej do ciała.
3. Broń palną nieprzeznaczoną do ochrony osobistej, o ile jest to możliwe, ze względu na jej ilość i wielkość, nosi się w sposób określony w ust. 2.
4. Broń palną przeznaczoną do celów łowieckich w obwodach łowieckich nosi się w
czasie polowania w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art.
43 ust. 3 ustawy z dnia 13 października 1995r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2013r. poz.
1226, z późn. zm).

Pamiętać naleĹźy, Ĺźe noszeniem broni  jest kaĹźdy sposĂłb przemieszczania broni załadowanej, czyli mającej podpięty magazynek z nabojami, lub mającej wprowadzony nabĂłj do komory nabojowej. Istnieje teĹź ustawowy zakaz noszenia broni posiadanej do celĂłw kolekcjonerskich. Czy broni do takiego celu nie nosimy, ale przemieszczamy, czyli bez podpiętych magazynkĂłw z nabojami i bez naboju w komorze nabojowej.

W przypadku zatrzymania przez Policję należy ujawnić spokojnie fakt posiadania broni i posiadania pozwolenia na nią.

A dobra rada, to takie przemieszczanie broni, by nie wzbudzało to ciekawości otoczenia.
 


MarcinW

  • Wiadomości: 30
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2015, 19:27:54 »
Dziękuję za odpowiedz :)

gomel

  • Wiadomości: 31
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2016, 22:51:49 »
A co z przypadkiem posiadania broni kolekcjonerskiej do celĂłw sportowych?

remzibi

  • Wiadomości: 101
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2016, 23:47:53 »
A co z przypadkiem posiadania broni kolekcjonerskiej do celĂłw sportowych?

CO to za zdanie potworek-poczwarek ?
Chyba masz na mysli bron sportowa do celow kolekcjonerskich, lub bron sportowa do celow "sportowych" .
A moze przemieszczanie (piszesz posiadanie) broni do celu kolekcjonerskiego na zawody sportowe ?
W zasadzie to przeczytaj jeszcze raz to co napisales, przemysl, a potem napisz raz jeszcze dokladnie o co ci sie rozchodzi "co masz na mysli"  :) - tylko w sposob komunikatywny poprosze  :).
 

gomel

  • Wiadomości: 31
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2016, 12:12:42 »
1. Faktycznie, chodzi o pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich.
2. Napisałem o POSIADANIU POZWOLENIA (sportowego do celów kolekcjonerskich) w nawiązaniu do wcześniejszych wiadomości kolegi, a to implikuje wszystkie kwestie które zostały przez kolegę wcześniej poruszone - głównie chodzi o NOSZENIE broni.

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2016, 16:57:25 »
Broni posiadanej do celĂłw kolekcjonerskich nie moĹźna NOSIĆ, a więc nie moĹźna jej przemieszczać w stanie załadowanym (broń załadowana to broń z nabojem w komorze nabojowej lub tylko z podpiętym magazynkiem, w ktĂłrym są naboje).  Broń posiadaną do celĂłw kolekcjonerskich i niewaĹźne czy jest to broń sportowa, myśliwska, bojowa czy inna, moĹźna wyłącznie przemieszczać w stanie rozładowanym. W takiej broni nie moĹźe być nabojĂłw (ani w komorze, ani w podpiętym do niej magazynku).

gomel

  • Wiadomości: 31
Odp: Wszystko o pozwoleniu KOLEKCJONERSKIM .
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2016, 18:03:43 »
Dziękuję za odpowiedź.