Autor Wątek: Co muszę zrobić Ĺźeby dostać pozwolenie sportowe mając pozwolenie kolekcjonerskie  (Przeczytany 1444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinW

Witam . Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić żeby uzyskać dodatkowe pozwolenie sportowe mając już pozwolenie kolekcjonerskie?

Zinngiesser

Jesli jest to pozwolenie tzw. pelne kolekcjonerskie, to zapisac sie do stowarzyszenia majacego licencje klubowa PZSS oraz zdac egzamin na patent i uzyskac licencje zawodnicza PZSS. Jesli nie jest pelne (np. sportowe czy lowieckie) - nie za bardzo rozumiem tresc pytania, bo juz nastapilo zwolnienie z egzaminu w oparciu o patent i licencje badz przepisy mysliwskie.

MarcinW

Mam pozwolenie kolekcjonerskie na 15 sztuk broni . Ale myślę nad zrobieniem też sportowego na 3 szt broni . Czy muszę od nowa wszystko przechodzić czy jak?

Artur

Tak , od nowa . Chyba , że od poprzednich badań nie minęło 60 dni .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

Prezes

30 listopada 2015r. weszła w Ĺźycie nowelizacja ustawy o borni i amunicji. Zgodnie z art. 15 ust. 3 do podania naleĹźy dołączyć orzeczenia lekarskie i psychologiczne wydane nie wcześniej niĹź 3 miesiące przed dniem złoĹźenia wniosku. Czyli obecnie najogĂłlniej około 90 dni (terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia  w ostatnim miesiącu, ktĂłry odpowiada początkowemu  dniowi  terminu, a gdy takiego dnia w ostatnim miesiącu  nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca).

MarcinW

Jestem żołnierzem zawodowym i badania mam aktualne , a pozwolenie robiłem przez ŻW w Elblągu bo pod ten oddział podlegamy. Teraz bym chciał dorobić pozwolenie sportowe . I nie wiem od czego teraz zacząć ... ?Najpierw patent strzelecki zrobić ? Czy jak? I czy później muszę znowu stos dokumentów wysyłać ?

Prezes

Członkostwo w klubie strzeleckim + egzamin na patent strzelecki + licencja zawodnicza Polskiego Związku strzelectwa sportowego. Bez tych trzech elementów nie da się uzyskać pozwolenia na broń palną sportową do celów SPORTOWYCH. potem podanie do ŻW i opłata 242 zł za wydanie decyzji.