Autor Wątek: Co muszę zrobić Ĺźeby dostać pozwolenie sportowe mając pozwolenie kolekcjonerskie  (Przeczytany 1528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarcinW

  • Wiadomości: 30
Witam . Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić żeby uzyskać dodatkowe pozwolenie sportowe mając już pozwolenie kolekcjonerskie?

Zinngiesser

  • Wiadomości: 91
Jesli jest to pozwolenie tzw. pelne kolekcjonerskie, to zapisac sie do stowarzyszenia majacego licencje klubowa PZSS oraz zdac egzamin na patent i uzyskac licencje zawodnicza PZSS. Jesli nie jest pelne (np. sportowe czy lowieckie) - nie za bardzo rozumiem tresc pytania, bo juz nastapilo zwolnienie z egzaminu w oparciu o patent i licencje badz przepisy mysliwskie.

MarcinW

  • Wiadomości: 30
Mam pozwolenie kolekcjonerskie na 15 sztuk broni . Ale myślę nad zrobieniem też sportowego na 3 szt broni . Czy muszę od nowa wszystko przechodzić czy jak?

Artur

  • Wiadomości: 314
Tak , od nowa . Chyba , że od poprzednich badań nie minęło 60 dni .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

Prezes

  • Wiadomości: 1628
30 listopada 2015r. weszła w Ĺźycie nowelizacja ustawy o borni i amunicji. Zgodnie z art. 15 ust. 3 do podania naleĹźy dołączyć orzeczenia lekarskie i psychologiczne wydane nie wcześniej niĹź 3 miesiące przed dniem złoĹźenia wniosku. Czyli obecnie najogĂłlniej około 90 dni (terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia  w ostatnim miesiącu, ktĂłry odpowiada początkowemu  dniowi  terminu, a gdy takiego dnia w ostatnim miesiącu  nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca).

MarcinW

  • Wiadomości: 30
Jestem żołnierzem zawodowym i badania mam aktualne , a pozwolenie robiłem przez ŻW w Elblągu bo pod ten oddział podlegamy. Teraz bym chciał dorobić pozwolenie sportowe . I nie wiem od czego teraz zacząć ... ?Najpierw patent strzelecki zrobić ? Czy jak? I czy później muszę znowu stos dokumentów wysyłać ?

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Członkostwo w klubie strzeleckim + egzamin na patent strzelecki + licencja zawodnicza Polskiego Związku strzelectwa sportowego. Bez tych trzech elementów nie da się uzyskać pozwolenia na broń palną sportową do celów SPORTOWYCH. potem podanie do ŻW i opłata 242 zł za wydanie decyzji.