Autor Wątek: Przechowywanie amunicji + obowiązek posiadania szaf S1  (Przeczytany 3052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gomel

  • Wiadomości: 31
KrĂłtko i na temat.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji.

Par. 3, pkt. 2 i 3.

Czy powyższe punkty dotyczą podmiotów posiadających broń i amunicję, czy może również osób posiadających broń i amunicję?
Jak to powinniśmy interpretować te zapisy w kwestii przechowywania załadowanej/rozładowanej broni?
Chętnie poznam kolegów interpretację.

------
Dodatkowo chciałbym poruszyć bardzo istotną kwestię.
Nie ma ustawowego obowiązku posiadania szafy S1!!!
Chętnie podyskutuję z zainteresowanymi tym tematem.
Sam osobiście taką szafę posiadam...wygląda, że uszczupliłem się o okrągłą sumkę bo komuś się coś tam źle zinterpretowało.

« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2016, 13:30:30 wysłana przez gomel »

Prezes

  • Wiadomości: 1628
Odp: Przechowywanie amunicji + obowiązek posiadania szaf S1
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2016, 16:53:24 »
Cały paragraf 3 dotyczy wyłącznie broni obiektowej oraz amunicji do niej, tj. broni wydanej na świadectwo.

hope

  • Wiadomości: 74
Odp: Przechowywanie amunicji + obowiązek posiadania szaf S1
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2016, 17:26:37 »
Dodatkowo chciałbym poruszyć bardzo istotną kwestię.
Nie ma ustawowego obowiązku posiadania szafy S1!!!
Chętnie podyskutuję z zainteresowanymi tym tematem.
Sam osobiście taką szafę posiadam...wygląda, że uszczupliłem się o okrągłą sumkę bo komuś się coś tam źle zinterpretowało.

Domyślam się, że chodzi o argumentację Andrzeja Turyczna (http://trybun.org.pl/2015/06/16/przechowywanie-broni-w-szafach-s1-jest-dobrowolne/)

Skoro kolega wie, że nie potrzeba takiej szafy to niech kolega ją sprzeda i ta okrągła sumka mu wróci do portfela. Potem w razie kontroli niech się powoła na ww. stronę internetową. Dopiero w tedy, gdy funkcjonariusz przyzna koledze rację lub sąd, niech kolega wypisuje tak kategoryczne stwierdzenia.

gomel

  • Wiadomości: 31
Odp: Przechowywanie amunicji + obowiązek posiadania szaf S1
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2016, 17:42:18 »
Nie neguję sensu posiadania schowka na broń, ale drażni mnie ta cała akcja która się odbyła, a związana z koniecznością wymiany starych, dobrych i zazwyczaj cięższych i mocniejszych szaf na nowe i wspaniałe szafki klasy S1.

Dodatkowo mam jeszcze jeden dylemat.
Za moment będę miał w domu drugą osobę z pozwoleniem na broń i strasznie będzie mnie uwierała kwestia konieczności zakupu drugiej szafy...w zasadzie tylko po to, żeby w razie "W" panowie policmajstry nie musieli dochodzić pod czyją opieką w danym momencie znajdowała się konkretna jednostka broni.
Mam zaufanie do swojej rodziny, a rodzina ma zaufanie do mnie i nie widzę potrzeby posiadania dwóch szaf w sytuacji gdy spokojnie wszystko można zmieścić w jednej.

gomel

  • Wiadomości: 31
Odp: Przechowywanie amunicji + obowiązek posiadania szaf S1
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2016, 17:46:34 »
Cały paragraf 3 dotyczy wyłącznie broni obiektowej oraz amunicji do niej, tj. broni wydanej na świadectwo.

Upewniam się....czyli jako osoba posiadająca pozwolenie na broń i amunicję mogę swój sprzęt przechowywać w szafie z naładowanym i podpiętym magazynkiem?
Bardzo proszę o odpowiedź wprost.

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: Przechowywanie amunicji + obowiązek posiadania szaf S1
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2016, 00:00:25 »
MoĹźesz .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)