Autor Wątek: S&W Victory  (Przeczytany 6109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bulix

  • Wiadomości: 56
S&W Victory
« dnia: 07 Styczeń 2018, 22:25:09 »
Jakieś doświadczenia z tym pistoletem? Moze ktoś z klubowiczów posiada i wsparłby w podjęciu decyzji zakupie na pierwszy pistolet sportowy :)
Trzeba siać...

hope

  • Wiadomości: 74
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2018, 16:00:45 »
Wygląda na "odpowiednik" Rugera, czyli nie stricte wyczynowy pistolet.

Tu masz mała informację online:
http://strzal.pl/2017/06/09/zwyciestwo-smitha-wessona-sw22-victory/

Osobiście wolałbym Rugera, przy czym zaznaczam, że S&W22 nie miałem w rękach.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2018, 18:44:38 »
Widziałem i strzelałem. Łba nie urywa, jeżeli masz wybór kup Rugera a jeszcze lepiej jakiegoś używanego Hammerli 208 lub 215.
Taniej i lepiej :)
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Bulix

  • Wiadomości: 56
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2018, 19:46:22 »
Artykuł ze STRZALU przestudiowałem wcześniej. Dlatego mnie ta bron zainteresowała.

Wielkie dzięki za Wasze opinie.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2018, 19:57:04 wysłana przez Bulix »
Trzeba siać...

Hubert

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2018, 19:14:14 »
Posadam ten pistolet  i jak najbardziej mogę polecić według mnie lepszy od Rugera.

Bulix

  • Wiadomości: 56
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty 2018, 12:46:06 »
Jest możliwość przestrzelania jego na strzelnicy AGVO w Warszawie (bardzo sobie ten pistolet tam chwalili), ale aktualnie mam na oku Hammerli 215. Jak mi się z Hammerli nie uda to zacznę poważniej myśleć o S&W
Trzeba siać...

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty 2018, 17:10:10 »
Moja rada hamerlaki które wymieniłeś to niestety ścierwa
. lepsze od margola i rugera ale dupy nie urywa wynik zrobisz ale tylko od przypdaku.
Dlatego zainwestuj sobie w używaną ermę 85a. Pistolet dużo nie kosztuje bo tylko ok 2100-2200 a jest to jedyny pistolet z tej klasy który może zagrozić w rękach wprawnego strzelca feinverkbau AW 93 ( niestety ten kosztuje ok 10000) i też ma kurek kryty więc lipa. Lufa w ermie 6 calowa, magazynek w rękojeści jak bóg przykazał i co najważniejsze kurek czyli możesz po podłożeniu gumki trenować na sucho zaś hamerlaka za każdym razem byś musiał przeheblować zaś od ciągłego przeładowywania tych modeli w końcu zamek luzów dostanie.
Strzelcy zdobywający naprawdę wysokie wyniki nawet nie spojrzą na te modele hamerlaków a erm zobaczysz kilka i to zawsze w okolicy medalowych miejsc
Pozdrawiam

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty 2018, 22:17:52 »
hamerlaki które wymieniłeś to niestety ścierwa
. lepsze od margola i rugera ale dupy nie urywa wynik zrobisz ale tylko od przypdaku.


Zerknij na ostatnie wyniki gdzie Iza z Hammerli 208 zrobiła wynik 189.
Uważasz że to przypadek?
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Luty 2018, 06:55:02 »
Darku z całym szacunkiem na dłuższą metę niestety te  hamerlaki to ścierwo dla początkujących a wyniki..... no jak się wybiera 10 z 15 przestrzelin to wynik może być i 120 punktów na 100 mozliwych no nie?
Dlatego miedzy innymi te pistolety kosztują 2000 a nie 12000 zeta. Sam zresztą wiesz o tym bo byłes na paru mistrzostwach i zawodach wojewódzkich, że jak przyjedzie konkurencja która jest na wyższym poziomie to hamerlaków 208 czy.......... po prostu nie zobaczysz. Do popykania i zabawy fajna broń ale zatrzymujesz sie na danym pułapie i koniec możliwości sprzętowych. Na klubowych zawodach tego nie widać ale jak się pojedzie wyżej to niestety taka prawda i nie zamierzałem broń boże nikogo obrażać
Pozdrawiam

Bulix

  • Wiadomości: 56
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2018, 09:09:56 »
Ja szukam raczej pistoletu do rekreacyjnego strzelania na zawodach w Gardzie, wybrania się z rodziną na strzelnice.

Za nowy raczej nie chcę wydać więcej niż 3000 PLN. Za używkę nie więcej niż 2000 PLN.

Okazji szukam na eGUN, mam na oku Ermę, Hammerli, może Ruger się znajdzie.

Nie mam wygórowanych wymagań :)

Jak się nie uda to nowego S&W lub jak żona pozwoli to Hammerli x-esse :)
Trzeba siać...

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Luty 2018, 15:53:34 »
Sklep Raj dla Mysliwego miesiąc temu kumpel kupił używaną ermę 85 a za kwotę 1800 zł. Stan piękny najmniejszej  ryski i profesjonalna rękojeść. Cudo. Jedyna wada to brak drugiego magazynka ale to do ogarnięcia. Cena raczej przystępna bo jak patrzę po stronach to już po 1500 za margoliny potrafią wołać. Czy kolega ma takiego kupować.................
 zależy od indywidualnych preferencji. Najlepiej wziąć do ręki egzemplarze, które kolega wymienił. Poprosić na forum kolegów którzy mają i samemu spróbować. Nawet jak to ma być strzelanie rekreacyjne na Gardzie to musi dawać radochę. To tak jak jazdą samochodem. Można dojechać do celu małym fiatem i jest radocha tylko po co skoro większy samochód jest wygodniejszy. Tłumaczenie zaś, że na przykład oplem insignią jest lepiej i wygodzniej raczej nie ma sensu.
Pozdrawiam

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2018, 20:29:34 »
jak się wybiera 10 z 15 przestrzelin to wynik może być i 120 punktów na 100 mozliwych no nie?

Chyba nie bardzo.
Możesz mi przedstawić jak to policzyłeś?
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Luty 2018, 02:28:16 »
Kariery sportowej Izy nie znam ale zakładam że jest bardzo dobrym strzelcem.
Ale po pierwsze skoro już porównujesz to chyba nie jest to za szczęśliwe porównanie bo nie było na zawodach wszystkich najlepszych strzelców ( Michał strzela z ermy, Daniel strzela z ermy, Robert strzela z Waltera, Artur strzela z Waltera, drugi Artur strzela z AW) to własnie w ogólnym rozrachunku Iza przegrała własnie z ermą Tadzia ale nie to jest najważniejsze. Skoro już tak drążysz temat to po pierwsze wybierane były przestrzeliny 20 z 25 strzałów i tego chyba nie zaprzeczysz co? Czyli wynik 189 na 250 nie jest już tak imponujący, po wtóre Iza miała dwa albo więcej poważnych odskokow z tego co pamiętam nawet coś na białym.
Zakładam, że jest dobrym strzelcem więc skąd takie poważne odskoki coś nie poszło z naprowadzeniem na cel była by ósemka no max siódemka. I tutaj trzeba przyjąć, że skoro strzelec jest dobry, strzelał z amunicji dającej dobre skupienie bo tak pamiętam na tarczy..... to co nie poszło?
Uważam, że jest to wina  niestety broni inaczej takich dużych odskoków nie można wytłumaczyć. Na zawodach rangi klubowej na które nikt lepszy nie przyjedzie to jest OK, ale na zawodach wyższej rangi  takich odskoków nikt nie daruje skoro o wyniku i miejscu decyduje jeden dwa punkty.
Na chwilę obecną jest więc OK i nic się nie stało ale za moment okaże się że bez innej broni z lepszymi zawodnikami nikt sobie nie poradzi właśnie z powodu tych odskoków.
Nie rozumiem kolego dlaczego tak usilnie bronisz kiepskiej broni skoro wiesz, że czołówka klubowa strzela z innej i na pierwsze 10  może nawet 15 miejsc zawodów wojewódzkich nikt nie strzela z hamerlaka? Czyżbyś uczestniczył namową lub swoim bogatym  doświadczeniem w jej zakupie? innego wyjścia nie widzę.
Możemy ludziom kit wciskać ale po co jak można też uczciwie powiedzieć jak jest.
Miałeś kiedyś kolego AW czy ermę w rękach? wiesz jak jest wyprofilowany.
Słyszałeś co się dzieje jak jest środek ciężkości nisko w osi ręki.
Jak ćwiczyć z hamerlaka na sucho? masz na to patent przy mechanizmie bijnikowym?
Zaproponujesz mi ciągłe przeładowywanie? to doprowadzisz do tego, że prowadnice zamka dostaną od szorowania o siebie i broń dostanie luzów a po drugie ile składów na sucho takim sposobem zrobisz?
Po co są składy na sucho pewnie zapytasz.
To podstawowy element nauki strzelania i robi się je po to żeby na przykład oduczyć się przenoszenia wzroku na cel.
Dość chyba tej dywagacji bo za chwilę usłyszę pewnie że mały fiat jest lepszy od terenowego nissana.
Pewno i jest tylko dlaczego nikt nie chce nim jeździć na trasy 200-500 km.
Pozdrawiam

Bulix

  • Wiadomości: 56
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2018, 09:13:49 »
Hmmm Troszkę odskoczyliśmy od tematu S&W :)

Ale...

Temat z mojej strony zamknięty, ponieważ złapałem Ermę z ładnym wyposażeniem i teraz tylko muszę kilka tygodni bawić się w załatwianie papierków i czekanie na przesyłkę :)

Za broń + przesyłka wyjdzie ok 1700 zł.

Erma ESP 85A, z dwoma magazynkami, anatomicznym chwytem, dwoma ciężarkami i flagą rozładowania.

Wcześniej miałem na oku Hammerli, ale Atenagun z Krakowa mocno przebija aukcje na egun i dużo rzeczy wykupuje.

Jak pistolet przyjdzie zostaje mi ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć :)
Trzeba siać...

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: S&W Victory
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty 2018, 16:24:18 »
Wielkie gratulacje Kolego.
Na wypasie i tylko 1700 nieźle. Z e-guna ciągniesz czy w Polsce te trafienie?
Pozazdrościć.
Mimo że sam nie strzelam z ermy tylko z AW-93 ( broń jest z radykalnie wyższej półki cenowej- moim zdaniem mocno przepłacona) to wiem, że koledzy z ermami zawsze nieźle narozrabiają na zawodach. Jak patrzę co Michał P. zawsze wyprawia ze swojej ermy to podziw bierze.
Do treningu na sucho wystarczy gumkę pod kurek podsadzić i można ćwiczyć złożenia do woli.
Przy odrobinie cierpliwości broń odwdzięczy Ci się wspaniałymi wynikami.
Jeszcze raz gratulacje i pozdrawiam
Sorki również za to że troszku nam się zboczyło..................... z tematu.
Takie tam.
Polacy sobie lubią pogadać.
nie zawsze na temat
ale..........