Autor Wątek: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA  (Przeczytany 6895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2018, 21:17:57 »
na osi 100 lub 50 metrów konkurencja " na bojowo "

Konkurencja strzelba i pistolet
pistolet-wyłącznie broń bojowa centralny zapłon kaliber 7,62 - 11,43 mm z mechanicznymi przyrządami celowniczymi bez okładek anatomicznych i kompensatorów.
strzelba wyłącznie powtarzalna "pump"

Na osi stanowiska strzeleckie są na 50 metrze

startuje jednoczesnie czterech zawodników

Komenda "start" zawodnicy ładują pięć naboi " śrut".

Po załadowaniu strzelby strzelają do pięciu poperów ustawionych ok 10 metrów przed linią ognia w różnych odległościach, następnie odkładają rozładowaną z otwartym zamkiem strzelbę na stolik i ładują dwa magazynki po 10 naboi do pistoletu i samoczynnie bez komendy strzelają 20 strzałów ze zmianą magazynka do tarczy ustawionej 50 metrów od linii ognia (tarcza  kwadrat czarny z oznaczonymi punktami wielkość tarczy taka jak cała tarcza TS-9 )

Strzelanie odbywa się na czas - 4 minuty

Punktacja za każdego popera 10 punktów ( max 50 punktów)

tarcza na 50 m według punktacji (max 200 punktów).

Start w powyższej konkurencji liczy się i jako pistolet i jako strzelba do licencji
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2018, 18:59:21 wysłana przez Darek65 »

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2018, 20:27:38 »
Na osi 100 m. strzelamy z pozycji leżącej bez podpórki z karabinka bojowego na dystansie 100 m. do tarczy nt-23.
3 strzały próbne i 10 ocenianych.
Dopuszczone mechaniczne przyrządy celownicze.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2018, 07:38:30 »
"strzelba wyłącznie powtarzalna "pump""
półautomat śrutowy Bajkal i pistolet CZ75 Sp-01 SHADOW dopuszczalne?

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2018, 10:09:24 »
Tylko pompka
zaczynam :) przygodę

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2018, 10:22:54 »
a SADOWka? a czemu tylko pompka? gładkolufowa to gładkolufowa?

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2018, 12:48:04 »
Wczoraj na zawodach była konkurencja "karabin bocznego zapłonu z wyłącznie otwartymi przyrządami". Nikt z diopterami nie robił problemów i startowali z klubowej broni.
Na następnych zawodach będzie konkurencja "strzelba wyłącznie powtarzalna pump". Taka konkurencja. Nie ma napisane nigdzie, że gładkolufowość to jedyne kryterium.
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2018, 15:51:49 »
Dobra, dołożymy PSP - 15 . 3 próbne i 12 ocenianych.
I mamy wszystkie konkurencje na 133 zawody.
zaczynam :) przygodę

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2018, 17:00:54 »
Koledzy spokojnie
CZ ka i inne bronie mieści się w kategorii broni bojowej centralnego zapłonu wszak jest na uzbrojeniu kilku armii i policji.
Jak nie ma rękojeści anatomicznej, nie ma kolimaktorów, kompensatorów i innych wynalazków a ma tylko "co fabryka dała" to jest OK.
Ograniczenie jest po to że ktoś kiedyś kilka lat temu (jak nie było precyzyjnie w regulaminie określone) przyniósł sportową ermę centralnego zapłonu z zaje.... rękojescią i z robiona ręcznie amunicją taką co to zamek ledwie cofnie i dosłownie pozamiatał wszystką broń uważaną za bojową. stąd te ograniczenie.
Ale i klocki i cezetki i inna broń nawet P-64 jak ktoś chce się mieści trzeba by tylko szybko doladować.
A pompka jest po to aby wyrównać chociaż teoretycznie szansę ( kilka razy widziałem jak Paweł Z. wygrywał ze swojej dwururki z wszystkimi automatami i kolesiom było wstyd, ale Pawła mamy jednego).
Jeśli zaś nie macie swojej pompki to na pewno Prezes coś przywiezie na zawody klubowego.
To ma być głównie zabawa dlatego spokojnie myślę, że się się dogadamy na zawodach. Tylko spustów nie piłujcie w tych czesiach żeby nam same nie strzelały.
Pozdrawiam

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2018, 14:44:26 »
Ja też widziałem jaka szybkostrzelność u pompki i powiem że polemizowałbym na temat tego że automat ma przewagę, mnie głównie chodziło o załadowaniu broni na czas, na swojej to ja mogę poćwiczyć, a na klubowej raczej będzie to zrobić trochę uciążliwe. Zabawa to zabawa, bawimy się, ale w tedy po co te ograniczenia albo twarda konkurencja i wtedy strzelajmy wszyscy z jednej pompki którą udostępni prezes, korzystamy z nabojów z określonej naważki i producenta, a tak to wygląda tu wyrównajmy szanse, a tu nie koniecznie.

Teodor

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Luty 2018, 21:45:00 »
Tom ja nie chwaląc się uczynił :-)
"(OKORUS pisze:) Ograniczenie jest po to że ktoś kiedyś kilka lat temu (jak nie było precyzyjnie w regulaminie określone) przyniósł sportową ermę centralnego zapłonu z zaje.... rękojescią i z robiona ręcznie amunicją taką co to zamek ledwie cofnie i dosłownie pozamiatał wszystką broń uważaną za bojową."

A tak na dzisiaj to Koledzy zapominacie o nowoczesnych pistoletach bojowych - mam "FN five seven" i chciałbym z tym wystartować aby ponownie "pozamiatać" użytkowników starożytnych broni w kalibrze TT-ki i innych "parabellum". Co Wy na to - tzn. czy  "FN five seven" to broń bojowa, czy niebojowa niegodna startów ???

Pozdrawiam: Teodor

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty 2018, 01:53:36 »
Startuj Teodorze i zamiataj

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty 2018, 06:22:20 »
Startuj i zamiataj, a jak naprawdę coś zaczniesz zamiatacz to ci wprowadzą ograniczenie bo będziesz miał nieodpowiedni kolor muszki  :-[
Zbyt dużo uwag na podział miejsc na podium. Mnie na przykład odpowiadałby układ że startuje z tym co mam ale nie uczestniczę w podziale podium. Ja mam zabawę i przyjemność od uczestnictwa na zawodach, a jakie będzie miejsce? czy to w ogóle istotne, każdy z nas zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętnościach i po co mnie te wyścigi? Miłe towarzystwo, przyjemna atmosfera , dobrze spędzony czas oraz robienie tego co lubisz, to się liczy sie, a nie miejsce na podium.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2018, 06:24:15 wysłana przez SPB »

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty 2018, 08:54:31 »
Mnie na przykład odpowiadałby układ że startuje z tym co mam ale nie uczestniczę w podziale podium. Ja mam zabawę i przyjemność od uczestnictwa na zawodach, a jakie będzie miejsce? czy to w ogóle istotne, każdy z nas zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętnościach i po co mnie te wyścigi?

Może mógłbyś wystartować i być sklasyfikowany w komunikacie jako PK
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

SPB

  • Wiadomości: 317
Odp: 18.03.2018 - Kaczory - 133 Zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty 2018, 10:08:20 »
Mnie na przykład odpowiadałby układ że startuje z tym co mam ale nie uczestniczę w podziale podium. Ja mam zabawę i przyjemność od uczestnictwa na zawodach, a jakie będzie miejsce? czy to w ogóle istotne, każdy z nas zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętnościach i po co mnie te wyścigi?

Może mógłbyś wystartować i być sklasyfikowany w komunikacie jako PK
Ja tylko za dwoma rękoma ale ta decyzja należy do władz klubowych, a członkowie klubu nie mają nic do gadania albo mogą tylko pogadać