Autor Wątek: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego  (Przeczytany 1409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

okorus

  • Wiadomości: 92
ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« dnia: 06 Maj 2018, 09:51:41 »
Czołem strzelcy !
 
 
Smutny to dzień dla strzelectwa Warmii i Mazur. Radosny zarazem....
 
Smutny, bo okazało się, iż w naszym Związku funkcjonuje grupa ludzi ?trzymających władzę? w klubach, która dla partykularnych (niestety w zawężeniu do ?osobistych?) interesów gotowa jest poświęcić dobro wspólne. Jakie ?
Ano na przykład (pierwszy z wielu): jeśli WZD WMZSS zostanie unieważnione, ciąg konsekwencji tej decyzji będzie trwał przynajmniej kilka miesięcy. Może trzy, może sześć a może osiem. Co wtedy ? Kto Członkom podpisze kwity do licencji klubowych ? Uwaga ? jest maj !

Przypominam wszystkim, którzy trwają w błogiej nieświadomości, że sytuacja jest niezwykle poważna.

Od 04.03.2018 WMZSS nie ma Władz. Członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej złożyli rezygnacje, a dziwnym trafem, do dziś nie mamy informacji o zatwierdzeniu ?nowych władz? przez Organ Rejestrowy.

Tych konsekwencji będzie znacznie więcej. I mogą być znacznie bardziej dolegliwe niż wizerunkowe...

Pamiętajcie szarzy członkowie klubów, jakim i ja jestem - wasze marne ?prezesy? co się dorwały na walnym do (jak im się wydawało) koryta i o których tu wszędzie piszę - mają was gdzieś. Ale to Wy, strzelcy którzy sami ich wybraliście, odczujecie na własnej skórze ich działania.
 
Nie znam ?tła zdarzeń? z 4.03.2018 ani ?faktycznego udziału w nich poszczególnych osób?, ale zgodzę się w zupełności, że ?osoby/kluby, które arogancko łamiąc Statut WMZSS i zawarte w nim prawa Kolegów, pragną realizować swoje, interesiki? nie powinny być w przyszłości częścią naszego wspólnego projektu jakim jest rozwój i promocja strzelectwa na Warmii i Mazurach realizowana poprzez działania WMZSS.

Radosny, bo szajka podłych, dwulicowych knowaczy (wraz z poplecznikami), chcących coś dla siebie osobiście ugrać na fundamencie wspólnego dobra, pokazała prawdziwą twarz. Łatwo będzie, jak to się kiedyś mawiało ? odsiać ziarno od plewów.

Zróbmy razem wszystko, aby zasiać ziarno. Plewy niech zjedzą szczury.

Napawa mnie wielkim smutkiem dążenie do władzy osób, które nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu stowarzyszeń. Wszyscy się zgodzimy, że nie trzeba nam menadżerów zarządzających tysiącem osób. Wystarczy kilku społeczników, którzy poświęcą swój prywatny czas, kradnąc go często rodzinie i swoim pasjom. Uwaga managery z maską społeczników ? za robotę w WMZSS nie ma kasy. Żadnej !

I zdradzę Wam tajemnicę ? póki istnieje garstka ludzi którzy wierzą w ideę ? nie będzie żadnej prywatnej mamony ze strzelectwa w ramach WMZSS. Musicie się z tym chłopcy pogodzić.

No i nie trzeba nam też ?we władzach? nieudaczników, którzy dają się łatwo zmanipulować. Takich, co nie mając własnego zdania łatwo ulegają sugestiom ?mądrzejszych? lądując w jakichś podrzędnych strukturach nieformalnych władz nieistniejącego związku...

Na marginesie: jakiego pokroju trzeba być człowiekiem, żeby szczerze cieszyć się z takiego awansu... Niepojęte ! Totalny brak klasy i moralne dno. Do tego wyrzucanie Kolegów z sali... Nie słabo. Słabiusieniunieniusieńko...
A więc, w kontekście kolejnego WZD (bo zapewne tak się całe zamieszanie skończy): przemyślcie sobie Koleżanki i Koledzy sami, w zarządach, w klubach, na swoich walnych ? kto powinien zarządzać waszymi Klubami. Czy czasem nie warto było by wpuścić trochę wiatru, który zrobi przeciąg... w Waszych Zarządach, Komisjach Rewizyjnych... Wybierzcie do władz WMZSS ludzi, którzy będą mieli na to czas i którzy będą przestrzegali postanowień naszego Statutu. Zastanówcie się, czy Wasz kandydat do władz Waszego Klubu, ale przede wszystkim do władz WMZSS to ktoś, kto w przyszłości będzie chciał realizować swoje żałosne prywatne interesiki (co może się nie udać Puszczam oczko) czy też będzie to osoba, która będzie działała dla dobra wyższego poświęcając swój czas innym.

Wszelkiej pomyślności, mądrych wyborów i samych X
Jaroszyński

mumek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2018, 21:17:22 »
Panie Okorus,

Bardzo proszę wyjaśnić, w jaki sposób znalazł się Pan Jaroszyński we władzach Zarządu W-MZSS w 2017r ???.  Nie widzę Pana Jaroszyńskiego na liście obecności Delegatów WZD W-MZSS z dnia 04.03.2017 r. Dodatkowy pasażer???. Bez biletu???
Dla ciekawych polecam dokumentację, która znajduje w Sądzie Rejestrowym w Olsztynie

MADMAX

  • Wiadomości: 150
Odp: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2018, 13:35:31 »
Panie mumek

W zasadzie nie zwykłem odpisywać na anonimy, dla Pana zrobię wyjątek, choć elegancko było by gdyby się Pan podpisał pod swoją wiadomością. Szczególnie jeśli dotyczy jakiejś konkretnej osoby. Ale widać to dla Pana naturalne - siedzieć w jakiejś norze i pluć jadem.

A teraz do rzeczy:

Zechce Pan przytoczyć zapis Statutu WMZSS ograniczający bierne prawo wyborcze do Władz WMZSS jedynie do Delegatów ? To raz.

Nie byłem nigdy członkiem Zarządu WMZSS - to dwa.

Trzy - zechce Pan zamieścić tu na forum, informację o ilości oddanych na mnie przez Delegatów WMZSS głosów podczas WZD w 2017 roku i podać interpretację tego faktu w kontekście nielegalności i nieważności tego wyboru, co jak rozumiem Pan sugeruje ? Z pewnością znajdzie Pan te dane w dokumentacji komisji skrutacyjnej znajdującej się w aktach Sądu Rejestrowego w Olsztynie.

Różnica między nami jest taka, że ja opieram się na faktach, a Pan przeinacza rzeczywistość, dostosowując ją do własnych potrzeb.

Czy mogę jeszcze Panu coś wyjaśnić ?

Z poważaniem
Jaroszyński

okorus

  • Wiadomości: 92
Odp: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2018, 17:00:39 »
Zauważ Michale że jak ktoś powie coś normalnego, jakąś bolesną i niewygodną prawdę to zaraz się rejestruje jakiś "nowy użytkownik" znający świetnie wybrane i dostosowane do swoich tez szczegóły i  miesza to co dobrego z botem.
Wyrazy szacunku za Twoją i innych ciężką pracę dla Związku i teraz za walkę o normalność.
Napisałeś swojego posta tak żeby nie urazić personalnie nikogo a i tak Cię z błotem mieszają wszyscy niby "bezinteresowni" wiec o co chodzi pytam skoro idziemy niby wszyscy w jednym kierunku jakim jest dobro "Związku" czyli nas wszystkich.
A za rok "nowe" i na przykład podniesienie składek PZSS podniesienie opłat za licencje? po co brać po 50 jak można po 70 czy 80 i niech ludzie płaca. Tego się mamy spodziewać?
Pozdrawiam

Korab

  • Wiadomości: 5
Odp: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2018, 17:06:11 »
Dla nowych członków Gardy dla wyjaśnienia.
Notka biograficzna "złego" dla środowiska strzeleckiego Kolegi Michała Jaroszyńskiego-Wolfram znajdująca się na....stronie internetowej Klubu Garda w zakładce http://ksgarda.com/klub/kolekcjoner/
Michał Jaroszyński-Wolfram
Wieloletni kolekcjoner militariów i współautor książki ?Guzki. Przewodnik dla kolekcjonerów? oraz wielu artykułów w prasie fachowej, traktujących o umundurowaniu żołnierza polskiego. Redaktor naczelny magazynu Mundur i Broń (ukazującego się w latach 1999 ? 2004). Kolekcjonuje: broń w temacie ?Uzbrojenie Wojska Polskiego w XX wieku? oraz ?Polski guzik wojskowy 1914-1947?, a także ?Fotografia wojskowa 1914 ? 1947? ze szczególnym uwzględnieniem polskiej broni pancernej 1920-1939. Interesuje się także umundurowaniem wojska polskiego, w szczególności ubiorami maskującymi.

Pomoże w tematach:
1. Strzelectwo długodystansowe
2. Polski guzik wojskowy w XX wieku
3. Fotografia wojskowa
4. Odznaki i odznaczenia polskie 1914 ? 1947
5. Umundurowanie maskujące WP

Pozdrawiam wszystkich
Adam

mumek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2018, 17:11:14 »
Panie Jaroszyński,

bardzo proszę wytłumaczyć zapis Statutu

                                                            §13
1. Członkom zwyczajnym przysługują następujące uprawnienia:
1) czynne i bierne prawo wyborcze do władz WMZSS wykonywane poprzez swoich delegatów.
 
Był Pan delegatem? Na pewno był Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Pozdrawiam

Korab

  • Wiadomości: 5
Odp: ważna opinia dla środowiska strzeleckiego
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2018, 17:52:40 »
§18 http://w-mzss.pl/statut-wmzss/
Władzami WMZSS są:
1. Walne Zebranie Delegatów,
2. Zarząd WMZSS,
3. Komisja Rewizyjna WMZSS

Pozdrawiam