Autor Wątek: OMZRiK i Stowarzyszenie Nigdy Więcej decydują kto może dostać pozwolenie na broń  (Przeczytany 308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darek65

 • Administrator
 • Wiadomości: 617
- Policja wydaje pozwolenie na broń na podstawie opinii skrajnie lewicowych organizacji! Skandal! Mogę prosić Pana, Panie Ministrze Brudziński o komentarz? - pyta na Twitterze Damian Kita, rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, załączając skan dokumentu, z którego wynika, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Stowarzyszenie Nigdy Więcej są konsultantami w procedurze wydawania pozwolenia na broń.

OMZRiK i Stowarzyszenie Nigdy Więcej to organizacje zajmujące się polowaniem na "polskich faszystów" i "antysemitów", czyli na Polaków, którzy nie podpisują się pod lewicowym bełkotem o zaletach multi-kulti i islamskiego "ubogacania" oraz sprzeciwiają się propagandzie przypisującej Polakom współsprawstwo w Holokauście. OMZRiK został założony przez Rafała Gawła skazanego nieprawomocnym wyrokiem na 4 lata więzienia za wyłudzenia. Działalność Gawła i założonego przez niego ośrodka wielokrotnie opisywaliśmy na naszym portalu, m.in. w artykułach: Obrzydliwa manipulacja oszusta Gawła i jego ośrodka - Oszust Rafał Gaweł i jego OMZRiK odpowiedzialni za blokowanie katolickich i patriotycznych stron na Facebooku - Fake news i skandaliczny atak OMZRiK w rocznicę Powstania Warszawskiego -   OMZRiK atakuje Morawieckiego i Andruszkiewicza: "ruch polityczny oparty na nienawiści do uchodźców i Żydów".

Stowarzyszenie Nigdy Więcej to organizacja, która w ramach "przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji" próbowała zablokować rozbiórkę obelisku szkalującego żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Na szczęście to im się nie udało, ale udało im się doprowadzić do wycofania z Allegro książki Jacka Międlara "Moja walka o prawdę".

Jak to możliwe, że takie organizacje decydują, kto w Polsce może dostać pozwolenie na broń? Nie trzeba być Einsteinem, żeby zrozumieć, jakie będą tego konsekwencje. Pod pozorem "przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji" Polacy całkowicie utracą prawo do posiadania broni. Dlaczego "dobra zmiana" nic z tym nie robi? A może ta sytuacja nie przeszkadza Prawu i Sprawiedliwości? Może PiS uważa łowców "antysemitów" za właściwych ludzi na właściwym miejscu? Trudno uwierzyć, że minister Brudziński nie wie, iż podległa mu policja współpracuje z OMZRiK i Stowarzyszeniem Nigdy Więcej. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona na poziomie interpelacji poselskiej.

Źródło informacji: twitter
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2018, 23:59:58 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

olekba

 • Sędziowie
 • *
 • Wiadomości: 122
Darku,

Facet ma zdaje się postępowanie karne - stąd policja wstrzymuje się do czasu dostania papierów z sądu bo im to na kompie wyskoczyło. Pewnie biegli sądowi, powołani do tej sprawy, to właśnie ci doktorzy, ew. oni złożyli papier o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nie znane są prawdziwe okoliczności - za to wyraźnie ktoś próbuje coś sobie na tym ugrać wywołując gówno-burze. Lepiej się tym łajnem nie pobrudzić :P

O.

Artur

 • Wiadomości: 316


Akurat oczekiwanie na papiery z Sądu ma sens , bo najwidoczniej im w KSIP-ie wyskoczył , ale opiniowanie przez wymienione  instytucje  to jakaś paranoja .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

olekba

 • Sędziowie
 • *
 • Wiadomości: 122
Policja pisze jak pisze. Możesz to zrozumieć dwuznacznie - albo że KWP pyta się tych panów (raczej nie), albo że ci panowie są biegłymi, powołanymi w sprawie w tym sądzie. Ta druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna.

Darek65

 • Administrator
 • Wiadomości: 617
Załóżmy w takim razie podobne stowarzyszenie i wówczas policja będzie miała problem czyjej opinii słuchać. Proponuję jeszcze rozszerzyć zakres działania o monitorowanie zachowań antypolskich.
Nigdy nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Artur

 • Wiadomości: 316
Akurat Policja nie ma prawa zasięgać opinii  biegłych w takim postępowaniu  :)
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

ano

 • Wiadomości: 31
 Za chwilę się okaże, że przynależność do takich organizacji jak ZHP, ZHR, PCK, GOPR itp będzie podstawą do odmowy wydania zezwolenia, bo ktoś może uznać, że z uwagi na wartości głoszone przez nie, są to organizacje prawicowo-ekstremistyczne. :)
A jak już ktoś należy do np Strzelca to na już na pewno to faszysta :).
Potem wyeliminuje się członków klubów strzeleckich, bo wg pewnych organizacji takie osoby na pewno mają skłonności to przemocy itp. I ze strzelectwa zostanie nam proca i dmuchawka na strzałki.