Autor Wątek: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA  (Przeczytany 10969 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Rafalt

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń 2019, 13:12:11 »
Propozycja, w tym miesiącu będą rozkoszne maluchy, może w przyszłym 1911 .45ACP.
Pozdrawiam, Rafał

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń 2019, 17:32:46 »
Propozycja, w tym miesiącu będą rozkoszne maluchy, może w przyszłym 1911 .45ACP.
Pozdrawiam, Rafał

http://forum.ksgarda.pl/index.php?topic=1438.msg7677#msg7677
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

pehop

  • Wiadomości: 40
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń 2019, 17:47:31 »
off-top:

Zauważyłem, że ostatnio do prawie każdego opublikowanego regulaminu zawodów pojawiają się pytania: a to czy można z celowniczkiem, a to czy automacik strzelba, a to inny bajerek...
Albo regulaminy są pisane niedokładnie - choć wiem, że organizator jasno wyraża swój zamysł, albo zawodnicy kombinują, jakby tu troszkę sprytem wybić się przed szereg i zwiększyć swoje szanse

No, k...urwa nie. Czuję się wywołany do tablicy, bo zadaję sporo pytań. Więc kolejno:
1. Może organizator zna swój zamysł, ale niekoniecznie jasno go przelewa na papier/bity - przykład to PM-15 - po moim pytaniu pojawiło się uszczegółowienie o przyrządy mechaniczne. Nie chodziło mi cwaniakowanie, ale jeżeli mam kolimator na tego typu sprzęcie to pytam, czy mogę użyć czy nie. Z przyrządami mechanicznymi też potrafię strzelać. Z trafianiem jest trochę gorzej... ;)
2. Sędziowie nie czytają regulaminów - na 3 GUNie usłyszałem od sędziego osiowego, że on nie wie co jest w regulaminie, bo go nie czytał. WTF?
3. Wszystkiego się nie opisać w regulaminach, ale jeżeli koledzy tną w chuja (jak na 3 Gunie) stosując powiększenia na optyce mimo, że regulamin jasno określa, że nie można, to przepraszam, co zrobić - być chujem i zrobić raban i walczyć o DQ dla większości w kategorii Open czy jednak pytać na forum przed zawodami, żeby sędziowie stanęli jednak na wysokości zadania?
4. Albo ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo to kombinatorstwo kolegów jednak idzie trochę za daleko - wg mnie "CZ-to podobne" nie znaczy, że Shadow-2 jest dopuszczona, tak samo jak mój Sig Sauer P226 LDC II, bo to nie są "konstrukcje wojskowe". Jakbym miał P226 Mk25 to bym nie pytał, bo to się rozumie samo przez się, że można. Chyba, że jestem w błędzie, ale to poproszę o sprostowanie. Wolę strzelać z Sig Sauera niż z Glocka.

Jeżeli swoim postem kogoś obraziłem, to mam to w głębokim poważaniu.

fnmilo

  • Sędziowie
  • *
  • Wiadomości: 796
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Styczeń 2019, 18:14:24 »
proszę nie mięsić.
Tak to było niedopatrzenie z naszej strony i się poprawimy na przyszłość.
zaczynam :) przygodę

pehop

  • Wiadomości: 40
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Styczeń 2019, 18:24:24 »
Przepraszam za mięso. Targały mną "złe emocje". Nie mogę wyedytować i zastąpić innymi słowami...

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Styczeń 2019, 18:52:46 »
No to jak w końcu - Sig P226 X5 Supermatch łapie się w końcu do konkurencji PCZ-10 , czy nie , bo już nie wiem  ;D ;) 
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Styczeń 2019, 21:36:44 »
No to jak w końcu - Sig P226 X5 Supermatch łapie się w końcu do konkurencji PCZ-10 , czy nie , bo już nie wiem  ;D ;)
z nazwy wynika że to tarczowy pistolet, ale P226 to typowo bojowy, jeżeli nie masz regulacji siły spustu to jak najbardziej łapie się.


1. Może organizator zna swój zamysł, ale niekoniecznie jasno go przelewa na papier/bity - przykład to PM-15 - po moim pytaniu pojawiło się uszczegółowienie o przyrządy mechaniczne. Nie chodziło mi cwaniakowanie, ale jeżeli mam kolimator na tego typu sprzęcie to pytam, czy mogę użyć czy nie. Z przyrządami mechanicznymi też potrafię strzelać. Z trafianiem jest trochę gorzej... ;)


Celownik mechaniczny - najprostszy typ celownika strzeleckiego, w którym celowanie odbywa się przez zgranie w jednej linii wszystkich przyrządów (najczęściej muszki i szczerbinki lub przeziernika) i celu.



źródło: wikipedia


4. Albo ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo to kombinatorstwo kolegów jednak idzie trochę za daleko - wg mnie "CZ-to podobne" nie znaczy, że Shadow-2 jest dopuszczona, tak samo jak mój Sig Sauer P226 LDC II, bo to nie są "konstrukcje wojskowe". Jakbym miał P226 Mk25 to bym nie pytał, bo to się rozumie samo przez się, że można. Chyba, że jestem w błędzie, ale to poproszę o sprostowanie. Wolę strzelać z Sig Sauera niż z Glocka.
Pisząc że pistolet ma być typu GLOCK czy CZ-tko podobne mam na myśli każdy pistolet w zakresie 7,62 do 11,43 mm z lufą nie przekraczająca 5,25" i nie regulowanym spustem (siła nacisku). Określenie tego typu pistoletu ma wykluczyć z konkurencji tarczowe pistolety sportowe centralnego zapłonu jak np. Walther GSP i to chyba jest jasne. Masz CZ Shadow 2 to strzelaj z tego co masz bo nie jest to pistolet tarczowy, masz TT-33 to strzelaj z TT, masz Walthera P-99 ....
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2019, 21:57:30 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

pehop

  • Wiadomości: 40
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Styczeń 2019, 22:31:17 »
Pisząc że pistolet ma być typu GLOCK czy CZ-tko podobne mam na myśli każdy pistolet w zakresie 7,62 do 11,43 mm z lufą nie przekraczająca 5,25" i nie regulowanym spustem (siła nacisku).
Dziękuję za doprecyzowanie, ale czy nie można tak było od razu w regulaminie? Ćwiczenia pt. "co autor miał na myśli" z radością zakończyłem 24 lata temu ;D

1. Może organizator zna swój zamysł, ale niekoniecznie jasno go przelewa na papier/bity - przykład to PM-15 - po moim pytaniu pojawiło się uszczegółowienie o przyrządy mechaniczne. Nie chodziło mi cwaniakowanie, ale jeżeli mam kolimator na tego typu sprzęcie to pytam, czy mogę użyć czy nie. Z przyrządami mechanicznymi też potrafię strzelać. Z trafianiem jest trochę gorzej... ;)

Celownik mechaniczny - najprostszy typ celownika strzeleckiego, w którym celowanie odbywa się przez zgranie w jednej linii wszystkich przyrządów (najczęściej muszki i szczerbinki lub przeziernika) i celu.
Darku, bardzo proszę o nierobienie ze mnie debila - co to są przyrządy mechaniczne to ja wiem. Dopóki nie zadałem pierwszego pytania w tym wątku po ogłoszeniu regulaminu, w opisie konkurencji PM-15 nie było nic o przyrządach. Cieszę się, że pomogłem załatać "szarą strefę" w regulaminie. W moim poście z 17:47 odpowiadałem Michałowi - od Ciebie odpowiedź już dostałem.

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Styczeń 2019, 22:38:58 »
Kiedyś już była podobna konkurencja i też pisałem coś w stylu pistolet typu GLOCK. Pamiętaj, że udostępniając broń dla zawodników musimy się kierować tym co mamy, a jednocześnie nie możemy tworzyć dużego dystansu sprzętowego bo to by było nieuczciwe. Wiadome jest że zawodnik z typowo tarczowym pistoletem ma dużo większe szanse.

Odnośnie przyrządów celowniczych to nie robię z Ciebie debila tylko opisuje i pokazuje to również innym żeby temat uciąć.

Swoją drogą bardziej mnie martwi to co napisałeś w pkt. 2 i 3  >:(
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

grzegorz_em

  • Wiadomości: 26
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty 2019, 21:32:53 »
Może w regulaminie wprowadzić schemat opisu broni w np. 4 kategoriach: max. długość lufy, regulacja spustu, regulacja przyrządów celowniczych, pojemność/typ magazynka (podaję przykładowo) i tak opis: Lufa max. 5,25", spust nieregulowany, stałe przyrządy celownicze, magazynek dowolny - opisuje chyba Glocka, ale już lufa max. 5,25", regulowany spust, regulowane przyrządy celownicze, magazynek dwurzędowy - jakąś tarczówkę (ale nie Walthera GSP!). Nawet bez podania kalibru można dość szybko sprawdzić spełnianie/niespełnianie warunków do konkurencji i odddzielic pistolety bojowe od tarczowych czy wyczynowych.
Pozdrawiam serdecznie!

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Luty 2019, 21:58:12 »
Są Glocki np. 34 i mają lufę 5,25 i do tego regulację szczerbinki, kilka innych pistoletów też ma regulowaną szczerbinkę. Jeżeli by wykluczyć regulowane przyrządy trzeba by też wykluczyć te, które można regulować przy pomocy klucza i tak zawęzili byśmy za bardzo broń. Wiele CZ ma również regulację dlatego to możemy sobie darować ale na przyszłość dobra uwaga.
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

blackpit

  • Wiadomości: 15
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Luty 2019, 22:44:35 »
Żeby się nie rozpisywać :) regulaminy nie zawsze są dobrze sprecyzowane (w tym przypadku chodziło o kategorię sprzętową - pistolet służbowy, a wyszła historyczna - pistolet wojskowy). Ano, albo okaże się, że mój MAG95 jest dopuszczony jako służbowy, albo będę udowadniał kto w Wietnamie dostał Colta NM. Zresztą program National Match był wojskowy  :P
A na poważnie - pisanie absolutnie jednoznacznych regulaminów jest b. złożone i szkoda na to czasu. Warto na wszelki wypadek przedstawiać intencje. 
A właśnie - jaka była intencja ograniczania kalibru "malucha". Mam tylko jednego i jest niestety kalibru .38 Special. Lufę ma 2 cale i jest ABSOLUTNIE niecelny. A zatem, czy nie można określić rodzaju broni (mały rewolwer/pistolet kieszonkowy) lub po prostu uznać, że chętni na "po co łatwiej skoro można trudniej" mogą wystąpić i z .45ACP, o ile mieści się w kategorii i długości lufy?

Przyczyną "kombinowania" nie zawsze jest chęć uzyskania nieuczciwej przewagi... Ja częściej widzę chęć strzelenia w końcu ze swojego grata... 

Tak czy owak na zawody się wybieram, tylko nie wiem czy uda mi się załapać na tę konkurencję - bo w maluchu broń własna, więc uprzejmie proszę o wytyczne :)
Pozdro

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Luty 2019, 22:53:35 »
Niestety, ograniczenie jest w kalibrze do 6,35
Każdy większy kaliber będzie dużo celniejszy.
Wymienione są 2 konkretne kryteria, czyli kaliber i długość lufy i tego się trzymamy.
Nawet wymieniłem wiele pistoletów z tej kategorii.
Może na kolejnych zawodach zrobimy konkurencję z pistoletów o kalibrze 45
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2019, 22:55:54 wysłana przez Darek65 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Luty 2019, 19:22:21 »
Gratulacje za organizację !

Cztery konkurencje, a poszło ekspresowo  :) .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

Darek65

  • Administrator
  • Wiadomości: 1468
Odp: 17.02.2019 - Kaczory - 142. zawody Klubu Strzeleckiego GARDA
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Luty 2019, 21:35:22 »
Dziękuje wszystkim za przybycie i sportową postawę.
Dziękuję również sędziom za pracę i dbanie o bezpieczeństwo.
Zdjęcia już do obejrzenia w galerii http://galeria.ksgarda.com/, a wyniki jak zwykle na stronie http://ksgarda.com/wyniki/2019-2/
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.