Autor Wątek: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN  (Przeczytany 6411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redav

  • Wiadomości: 147
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Lipiec 2019, 09:50:08 »
dlaczego jestem PK - nie było ograniczeń w regulaminie więc powinienem być klasyfikowany jak inni.

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lipiec 2019, 13:31:47 »
Najwidoczniej miałeś za dobry czas i się nie spodobało  ;)
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Lipiec 2019, 15:33:38 »
dlaczego jestem PK - nie było ograniczeń w regulaminie więc powinienem być klasyfikowany jak inni.

Od roku 2019 będziemy opierać się na stałym regulaminie.
Czyli że nie ma osobnego regulaminu dla osobnych edycji.

Wydaje mi się, że powód Twojego nieklasyfikowania wynika z niespełnienia wymogów wyposażenia, określonych w regulaminie:


REGULAMIN CZTERY PORY ROKU      EDYCJA 2019

1. Postanowienia ogólne i zasady bezpieczeństwa

1.1. Celem konkurencji CZTERY PORY ROKU jest współzawodnictwo sportowe z użyciem karabinu centralnego zapłonu, strzelby gładkolufowej i pistoletu centralnego zapłonu, a także podnoszenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń i integracja środowisk strzeleckich.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2019, 15:37:30 wysłana przez Michał P. »
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

Michał.E

  • Wiadomości: 57
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Lipiec 2019, 20:43:45 »
Witam.
Gdzie znajdę wyniki  3gun lato.?

Artur

  • _
  • *
  • Wiadomości: 392
    • WWW
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lipiec 2019, 22:04:18 »
Na poprzedniej stronie .
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

Michał.E

  • Wiadomości: 57
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lipiec 2019, 08:50:50 »
Dzięki

redav

  • Wiadomości: 147
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lipiec 2019, 11:08:25 »
dlaczego jestem PK - nie było ograniczeń w regulaminie więc powinienem być klasyfikowany jak inni.

Od roku 2019 będziemy opierać się na stałym regulaminie.
Czyli że nie ma osobnego regulaminu dla osobnych edycji.

Wydaje mi się, że powód Twojego nieklasyfikowania wynika z niespełnienia wymogów wyposażenia, określonych w regulaminie:


REGULAMIN CZTERY PORY ROKU      EDYCJA 2019

1. Postanowienia ogólne i zasady bezpieczeństwa

1.1. Celem konkurencji CZTERY PORY ROKU jest współzawodnictwo sportowe z użyciem karabinu centralnego zapłonu, strzelby gładkolufowej i pistoletu centralnego zapłonu, a także podnoszenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń i integracja środowisk strzeleckich.


Dziękuję - masz rację nie zwróciłem na to uwagi - w poprzednim roku nie było takich zapisów, szkoda że nikt nie odpowiedział na moje pytania, przed zawodami (ani na forum ani w czasie zawodów)  bo miałem ze sobą centralnego zapłonu i mogłem zostać sklasyfikowany w konkurencji ;-(

ale ale - i tak miałem najwięcej fun'u bo nie żałowałem amunicji :-DD

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Lipiec 2019, 11:19:52 »
Jakby więcej osób miało karabiny samopowtarzalne w. 22 LR to można by częściej, w ramach klubowych zawodów,  robić konkurencję mini rifle, a kto wie, może w przyszłości zrobić całe zawody tylko z bocznego zapłonu  8)
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

Krzysiek R.

  • Wiadomości: 8
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lipiec 2019, 12:45:29 »
dlaczego jestem PK - nie było ograniczeń w regulaminie więc powinienem być klasyfikowany jak inni.

Od roku 2019 będziemy opierać się na stałym regulaminie.
Czyli że nie ma osobnego regulaminu dla osobnych edycji.

Wydaje mi się, że powód Twojego nieklasyfikowania wynika z niespełnienia wymogów wyposażenia, określonych w regulaminie:


REGULAMIN CZTERY PORY ROKU      EDYCJA 2019

1. Postanowienia ogólne i zasady bezpieczeństwa

1.1. Celem konkurencji CZTERY PORY ROKU jest współzawodnictwo sportowe z użyciem karabinu centralnego zapłonu, strzelby gładkolufowej i pistoletu centralnego zapłonu, a także podnoszenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń i integracja środowisk strzeleckich.

Myślę, że warto przestrzegać "OGÓLNEGO REGULAMINU NA 2019", a w nim jest jeszcze:

3.13. We wszystkich klasach sprzętowych magazynki lub szybkoładowacze, do karabinu lub pistoletu muszą być ładowane do maksymalnej pojemności, ale nie więcej niż po dziesięć (10) szt., do strzelby, nie więcej niż po pięć (5) szt., a w klasie OTWARTEJ po dziesięć (10) szt. w magazynkach do strzelby i nie więcej niż po dziesięć (10) szt. w szybkoładowaczach


7.5. Zabrania się używania na jednym torze więcej niż jednego rodzaju amunicji do broni gładkolufowej

W 3.13. chodzi o to, aby opanować sztukę szybkiej wymiany magazynków, pilnowania, aby na ziemię upadł tylko magazynek pusty, zaś magazynek nawet z jednym nabojem lądował w torbie zrzutowej, aby podczas strzelania-liczyć strzały ...itd...itp czyli tzw "manuale"

W 7.5. chodzi chyba tylko o bezpieczeństwo - ktoś mógłby na torze Syberia Latem strzelić z Breneki do "bliskiej blachy".

... A w ogóle zawody 3GUN są super.
Oby tak dalej tylko regulaminowo i zrozumiale dla wszystkich  :) ;) 8)

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lipiec 2019, 13:20:48 »
Na ostatnich zawodach nie było nawet podziału na klasy. Wszystkich wrzucone do jednego wora...
Sądzę, że dobrze zbierać uwagi i albo na bieżąco stosować poprawki, albo na jakimś podsumowaniu całego cyklu zawodów je zacytować.
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

Krzysiek R.

  • Wiadomości: 8
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Lipiec 2019, 17:59:12 »
Na ostatnich zawodach nie było nawet podziału na klasy. Wszystkich wrzucone do jednego wora...
Sądzę, że dobrze zbierać uwagi i albo na bieżąco stosować poprawki, albo na jakimś podsumowaniu całego cyklu zawodów je zacytować.

Regulamin OGÓLNY dopuszcza ograniczenie ilości klas:
3.8. Zawody rozgrywane są z podziałem na dwie klasy sprzętowe: KLASYCZNA i OTWARTA. Na zawodach klubowych możliwe jest ograniczenie ilości klas sprzętowych (do jednej).


...Ale martwi mnie jeszcze:

3.6. W czasie całych zawodów zawodnik musi korzystać z tej samej broni ? zmiana broni może nastąpić wyłącznie ze względów bezpieczeństwa za zgodą Sędziego Głównego.
Tor "Pojedynek Zawodowców" wymuszał użycie strzelby-pompki. Liczyłem na to, że zgodnie z punktem 3.6. Regulaminu Ogólnego, całe zawody odbędą się z tym i tylko z tym rodzajem strzelby, a tymczasem widziało się zawodników z automatami na torze "Syberia Latem".
No chyba, że ta zmiana broni nastąpiła "... wyłącznie ze względów bezpieczeństwa" - tego nie wiem.

Tak czy inaczej zawody 4PR są super.  :) ;) 8)




Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec 2019, 18:33:54 »
W zajawce zawodów tylko dla konkurencji POJEDYNEK ZAWODOWCÓW był wymóg pompki
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

Krzysiek R.

  • Wiadomości: 8
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Lipiec 2019, 19:21:16 »
W zajawce zawodów tylko dla konkurencji POJEDYNEK ZAWODOWCÓW był wymóg pompki

3.6. W czasie CAŁYCH zawodów zawodnik musi korzystać z tej samej broni ? zmiana broni może nastąpić wyłącznie ze względów bezpieczeństwa za zgodą Sędziego Głównego.

... A w ogóle to zawody 4PR są super.  :) ;) 8)

Michał P.

  • _
  • *
  • Wiadomości: 294
  • Elbląg
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lipiec 2019, 19:42:19 »
Czyli wymóg stosowania w jednej z konkurencji strzelby powtarzalnej wymusić powinien jej stosowanie w całych  zawodach?
Nie patrzyłem na to w takim kontekście. Tu musiałby się ktoś z organizatorów wypowiedzieć, bo do nich należy prawo interpretowania regulaminu.
"Wiem coś o wszystkim, ale nie wiem, o czym chcę wiedzieć wszystko"

Thomas68

  • Wiadomości: 41
Odp: 30.06.2019 - Kaczory - 4 pory roku - LATO. Zawody 3GUN
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lipiec 2019, 10:55:13 »
Wow czytając ten wątek poczułem się wywołany do tablicy  ;D.Przyznaje się ja strzelałem na torze "Syberia latem" pompką powtarzalną a na "Pojedynku" reczną Ale regulaminu nie złamałem strzelałem z jednej pompki  ;D Mam pompke dwusystemowa z przełącznikiem ręczna albo powtarzalna wystarczy przesunąć dzwigienke. Co więcej takie strzelby są na rynku Benelli M3 albo teńszy odpowiednik turecki KHAN ARMS A-TAC FORCE DUO-SYS Synthetic 12/76 i pewnie wiele innych ;D ;D ;D
Można można i regulaminu się nie łamie  ;D
Your Problem isn't the problem, Your reaction is the Problem.