Autor Wątek: 18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH  (Przeczytany 15649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endemit

  • Wiadomości: 905
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lutego 2007, 19:20:01 »
No - i dlatego pisałem, Ĺźe za ciężki na sport....bo do celĂłw łowieckich, to tylko w Niemczech, Ameryce i Afryce :lol:  Pewnie gdzieś jeszcze ale i u nas by się przydało, tyle Ĺźe jakbym miał do postrzałkĂłw w młodniku nosić taki kawał grilla, to juĹź wolę swĂłj sztucer, bo waĹźy prawie tyle samo a i lufą moĹźna tego postrzałka dĹşgnąć :twisted:

Sympatyk

  • Wiadomości: 75
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lutego 2007, 19:40:50 »
Cytat: "Prezes"

Literą " A " w legitymacji "pozwolenie na broń" oznacza się broń zarejestrowaną do ochrony osobistej. Takiej sztuki broni właścieiel nie może nikomu użyczyć!!!

Wydaje mi się, że to nadinterpretacja. To prawda, że
Cytuj
Art. 28. Broni odpowiadającej celom łowieckim i broni odpowiadającej celom sportowym oraz amunicji do takiej broni można użyczać osobom posiadającym pozwolenie na broń wydane w celach łowieckich lub sportowych
ale zapis ten nie dotyczy uĹźywania broni na strzelnicy. Bo na strzelnicy
Cytuj
Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: ...4) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu,
(podkreślenia moje. Ustawa o broni ... etc.).

Strzelam sportowo od kilku lat ale nigdzie nie spotkałem się z sytuacją, gdzie na strzelnicy zawodnikowi sprawdzano by, jak zarejestrowana jest jego broń, tzn. czy jako sportowa czy do ochrony osobistej. Ważne, że ma licencję sportową ... Sam znam kilka osób, w tym oficera WP i policjanta, którzy - mając licencję sportową - strzelają ze swojej broni słuźbowej. Ja zresztą też.
Moim zdaniem, całkowicie zgodnie z prawem !

A ten przydługi wywĂłd ma tylko jeden cel ... teĹź kiedyś chciałbym strzelić z DE ...  :wink: MoĹźe właśnie w sobotę  :?:
Wasz sympatyk

endemit

  • Wiadomości: 905
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lutego 2007, 19:56:39 »
Sympatyk - chodzi o to, Ĺźe Rob nie moĹźe przyjechać i ktoś musiałby jego broń dowieźć a nikt nie ma prawa :roll:  :idea:
A strzelamy w niedzielę!

Prezes

  • Wiadomości: 1628
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lutego 2007, 21:06:43 »
Zgadzam się całkowicie z wypowiedziami Sympatyka, ale rzecz w tym, Ĺźe Rob de Guardio nie jedzie w niedzielę do KaczorĂłw i uĹźycza "pompki",  zarejestrowanej do celĂłw sportowych, poza strzelnicą juĹź w Olsztynie przed wyjazdem na zawody  :D
     
     "Orzełka" ma do ochrony osobistej i to powoduje, Ĺźe nie zobaczymy go w niedzielę na strzelnicy w Kaczorach (musiałby uĹźyczyć go poza strzelnicą w Olsztynie, a tego uczynić mu nie wolno).

     W ZAKŁADCE WIADOMOŚCI JEST JUĹť REGULAMIN ZAWODÓW NA 18 LUTEGO 2007r.

Sympatyk

  • Wiadomości: 75
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lutego 2007, 09:15:19 »
Uuuuu  :(
To nie przyjeĹźdĹźam.
Wasz sympatyk

Prezes

  • Wiadomości: 1628
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lutego 2007, 15:22:29 »
Osoby, które będą uczestniczyć w zawodach 18.02.2007r. i nie będą miały własnej amunicji do strzelby gadkolufowej i kbks proszone są o posiadania drobnych monet, aby wieść opłatę - zwrot kosztów nabycia nabojów.
 :lol:

Ostry

  • Wiadomości: 200
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lutego 2007, 17:26:03 »
:!: To się nazywa organizacja :!: Bravo Zarząd :!:
P.S. Panie Prezesie w przeciwieństwie do Majora Chudego napisałem to bez dodatku wazeliny :lol:
Proszę o uwzględnieniu mojej wypowiedzi przy obliczaniu wyników :D
Si vis pacem para bellum ;-)
www.reshoot.pl

endemit

  • Wiadomości: 905
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lutego 2007, 18:57:30 »
No i po zawodach - dosłownie i w przenośni...
Pogoda cudowna, "prekfencja" zauważalna, zabawa jak się patrzy - tylko, jakby się nie patrzyło, to zwyciężcy nie można było dojrzeć :twisted:

A już na chłodno:
1. Liga El-Presidente Popper (EPP)zaczęła działać, jak sądzę i ranking będzie prowadzony (6 popperów, strzelanie w stylu El-Presidente ze zmianą magazynka po obaleniu pierwszych 3 popperów); myślę, że nie należy zachowywać powtarzalności warunków - np. raz poppery szerzej, raz "węziej", raz 15m, raz 11...
2. Warto byłoby oprócz "zwykłych" bojów IPSC i IDPA wprowadzać powoli coś, czego namiastkę mieliśmy ostatnio na "pompce" - boje w stylu wzorowanym na Lidze Sportera - ale tory powinny być bardziej urozmaicone - nie wprawkowe, jak ostatnio - i wymagające przemieszczania się, i w końcu użycia i pompki i pistoletu - jak, kiedyś na jednych zawodach w ś.p. VIPie - strzelba była na zawieszeniu taktycznym... - pamiętacie?
3.Obecność tej Sekcji Ratunkowej Strzelca - podstawa! Najpierw co prawda mnie zmroziło, ale potem jakoś było "fajniej" :wink:
4.Przy dwóch torach na sekcji centralnej potrzebny jest sędzia techniczny - koordynator, zabezpieczający dodatkowo poczynania sedziów na każdym torze - tak myślę :idea:

Tyle na razie - a w ogóle inauguracja roku przednia - a pogoda, to się nie da napisać... - Żałuj Sympatyk, że nie przyjechałeś - chociaż DE nie było, tak jak właściciela...

Prezes

  • Wiadomości: 1628
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lutego 2007, 00:08:02 »
Komunikat klasyfikacyjny i zdjęcia są juĹź w zakładkach KOMUNIKATY oraz   GALERIA.

Ponieważ "pompka" cieszyła się największym powodzeniem warto pomyśleć o jej nabycia do Klubu. Wiem, gdzie można pożyczyć pas taktyczny do niej. Nie będzie więc kłopotów z konkurencją - pistolet i strzelba.

endemit

  • Wiadomości: 905
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lutego 2007, 14:35:05 »
Ja teĹź wiem, kto takie pasy taktyczne ma... :twisted:

Ostry

  • Wiadomości: 200
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lutego 2007, 15:44:22 »
A ja tradycyjnym ...tak, tak,... szczera prawda. Frekfencja jak na porę roku wysoka, oj wysoka (strach pomyśleć co się będzie działo latem). Swiadczyć moĹźe o społecznym  :wink:  zapotrzebowaniu na taką formę spędzania wolnego czasu. Konkurencje udane, bardzo udane, zwłaszcza "pompka", gdzie nie sposĂłb było nie zauwaĹźyć szczerego i gremialnego zainteresowania strzelaniem z tej mało popularnej jeszcze jednostki. Myślę jednak, Ĺźe coraz częściej będzie gościła na następnych spotkaniach i turniejach, bo jak mĂłwi stare bushman'skie przysłowie "nie ma to jak strzał z grubej rury". JuĹź widzę te tłumy samochodĂłw wypełnione po brzegi rodzinami, przedzierające się przez kaczygrodzki las w niedzielne popołudnia, by połupać sobie z "pompki". :shock: I tak niezauwaĹźenia minął Światowy Dzień Kota (18.02.2007 r.) ale o tym wydarzeniu to juĹź w zakładce Hyde Park :wink:
Si vis pacem para bellum ;-)
www.reshoot.pl

endemit

  • Wiadomości: 905
STRZELANIE POCISKAMI KULOWYMI Z FRAJERPOMPKI...
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lutego 2007, 15:52:28 »
Jest też jeszcze w podwarszawskich okolicach - a trochę o nich wiem - nie wiem, jak to nazwać - tzw. frajerpompka. Obiekt albo urządzenie traktowane z przymróżeniem oka, z lekceważeniem jakby... Obawiam się, że frajerpompka też może zagościć na Naszej strzelnicy. Uważać trzeba. Ostatnio, co prawda nie było, ale kiedyś się pojawi, bo słyszałem, że się odgraża - to znaczy, odgraża się, że przybędzie...
A więc przybywaj frajerpompko, przybywaj i między nami bywaj, i bywaj...
Światowy Dzień Kota (ŚDK) - dobre...mocne - on równoważny jest obchodom frajerpompki (OF) :twisted:
Ale o tym rzeczywiście w Hyde Parku...

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lutego 2007, 23:09:49 »
Jasne.
  Jak przyjedzie to teĹź mu pompki-za-frajer uĹźyczymy.
Tylko czy przyjedzie...
Może ma alergię na koty :twisted:

P.S.
Jak widać kult kota w naszym regionie pozyskal nowych wyznawców. :?


Rob.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

endemit

  • Wiadomości: 905
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Lutego 2007, 11:07:26 »
Jak bock był użyczany na Mistrzostwa Olsztyna, to śladu do tej pory na żadnym forum o tym nie było, ale... :twisted:

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
18 lutego 2007r. zawody w KACZORACH
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Lutego 2007, 15:52:44 »
No jak nie było... a może nie było ...zresztą nie ma już zawartości tamtego forum :evil: Przeszkadzało komuś...

Rob.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.