Autor Wątek: STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")  (Przeczytany 18686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endemit

  • Wiadomości: 905
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« dnia: 05 Luty 2007, 21:51:15 »
Witam,
tu proponuję zabierać głos merytoryczny w sprawach, które dotyczą przede wszystkim strzelań snajperskich - czyli od 100 do, mam nadzieję na "odkopanie" w Kaczorach osi, do 300m...
 :roll:  :roll:  :roll: To miało znaczyć - zabierzmy się, za odkopywanie, najpierw formalno-prawne, a później fizyczne tej 300m osi!!!
To będzie unikat na szerokie okolice i możemy tam wtedy ugościć znamienitych gości :P
A strzelanie na 300m, nawet w warunkach bezwietrznych, bo w lesie i wzdłuż płaskiej osi, to jednak dla wielu z nas i naszych karabinów - no, może poza "Janczarem" Krystiana - spore wyzwanie...
PS. Nazwa Janczar już w odniesieniu do polskiej broni występuje - proponuję ją zweryfikować, chociaż wiem, że nie Krystian ją wymyslił :lol:

Ostry

  • Wiadomości: 200
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2007, 21:45:21 »
:o  LUDZIE !!! Strzelajmy coś w końcu!  :!:  Do czerwca jeszcze kawał czasu. Coś trzeba trenować, a my tu gadu-gadu jak w kąciku towarzyskim "poznajmy się"  :idea: Przglądając fotki w galerii widać, Ĺźe pogoda nie odstrasza. MoĹźe przynajmniej jakiś mały turniej o "ostatnią parĂłweczkę hrabiego Barykenta"?  :D
Si vis pacem para bellum ;-)
www.reshoot.pl

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2007, 22:17:08 »
Jutro....napiszę coś,pomysl juĹź mam  :idea:


Rob.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

Prezes

  • Wiadomości: 1628
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2007, 11:22:05 »
Informacja o najbliższych zawodach w zakładce WIADOMOŚCI - 18 lutego 2007r.
Nie wykluczam paróweczek, albo inszej kiełbasy.

endemit

  • Wiadomości: 905
300m
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2007, 22:55:10 »
Tu chodzi o strzelanie dalsze niĹź 100 yardĂłw :?  A moja propozycja jest w tej samej zakładce, o ktĂłrej Prezes jest uprzejmy wyĹźej informować :twisted:

A jak "odkopiemy" tą 300m oś, to wymyślimy "ligę snajperską" do strzelań na takie właśnie 300m  - tzn. do 300m, bo cele będziemy umieszczać na róşnych dystansach i będzie chodziło m.in. o ocenę odległości, tak aby kaĹźdy cel był neutralizowany tylko jednym strzałem - bez poprawek...MoĹźna będzie wykorzystywać dowolne sposoby pomiaru odległości zapewniające podstawowe zasady "kamuflaĹźu" - tzn. Ĺźeby sobie ktĂłryś "na kroki" nie pomierzył - ale, jak będzie miał mapę zrobioną wczesniej lub gdzieś zdobytą, to będzie sobie mĂłgł to wykorzystać, róşne GPSy, Bushnell'e, Leica'i itp. - teĹź :twisted:
Podpatrzymy, jak to robią np. w US lub Kanadzie i w miarę możliwości zaadaptujemy :twisted: Czas będzie ograniczony ale rozsądnie...to nie dynamika, to "spokój" :twisted:
Ale! Ale, muszę mieć wsparcie zainteresowanych z naszego środowiska oraz "z Gości", którzy by chcieli w przyszłości na to przyjeżdżać - po prostu badam "rynek"... :wink:
Wsparcie Władz Klubu jest, więc myślę, że od wiosny możnaby się za to zabrać, żeby w wakacje sprawdzić, jak to działa a wczesną jesienią wyprawić pierwsze zawody :D
Co Wy na to?

Rob de Guardio

  • Wiadomości: 250
    • http://www.aac.infowm.pl
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Luty 2007, 13:33:27 »
A ja na to:
" Weżmiemy się i zróbcie" a my sobie postrzelamy :twisted:

 Zadam inne pytanie:
Kto się pisze do czynnej pomocy w organizacji osi 300m na Kaczorach?
  Poczekamy na zgłoszenia,bo rąk do pracy będzie potrzeba.
A i na  inwestycje trzeba środki gromadzić!
 Darowizny na Klub mile widziane - nie jest wcale za wcześnie by o tym pomyśleć juĹź teraz.

A jak już zrobimy oś ,to wtedy będziemy wiatraczki benchrestowe rozstawiać i cele sposobić i kryjówki snajperskie szykować.

Sorry za ten kubełek zimnej wody....

P.S.
Zgłaszam się do pomocy przy organizacji osi,a w szczegĂłlności sfery łączności  oraz transmisji obrazu.
Na samotność skazują czowieka nie wrogowie...lecz przyjaciele.

endemit

  • Wiadomości: 905
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2007, 13:57:52 »
Rob - to nie jest "kubek, ani kubeł", to normalka - ale już jest nas w takim razie dwóch, myślę że Krystian się dopisze - mamy w Ostródzie "harcerzy" - członków Strzelca - młode chłopaki, to pomogą w zamian za możliwość fuknięcia z karabinów pod bacznym okiem.
Trzeba to najpierw załatwić formalnie - i tu trzeba wspomóc Prezesa, a później opracować "dokumentację techniczną" i - i pójdzie - zobaczysz :twisted:

Prezes

  • Wiadomości: 1628
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Luty 2007, 14:35:06 »
ChociaĹź nie mam karabina do strzelania na 300m, a nawet 100 m  :evil: , to jestem za zawodami na takim dystansie.  :D
Najpierw jednak dostańmy te "300 m", a co do dalszych działań to chętni się znajdą :!:  Mam przy tym teĹź parę pomysłów, ale nie zapeszajmy :wink:

S

  • Wiadomości: 225
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Luty 2007, 14:56:25 »
Ja również zgłaszam się do pomocy, co prawda finansowo nie mogę, ale w każdy inny sposób bez problemu.
Ps Bez podtekstĂłw ;)
Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.

endemit

  • Wiadomości: 905
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2007, 14:57:55 »
No to Prezes - na zawodach w niedzielę trzeba opracować "gryplan" :wink:

Ostry

  • Wiadomości: 200
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Luty 2007, 17:39:59 »
Tak, tak, napalmu trochę na te chaszcze i będzie po zawodach :shock:
Ale z tym to moĹźe do kolegi "308" :D
 Ja się deklaruję do karczowania, ale nie wtedy jak będzie napalm zrzucany :lol:
Si vis pacem para bellum ;-)
www.reshoot.pl

W.Zajcev

  • Wiadomości: 23
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty 2007, 13:58:44 »
Ta oś 300m to będzie nowa oś czy powiększona ta 100 metrowa?
I w którą stronę przed kulochwytem czy kulochwyt zostanie przeniesiony?

endemit

  • Wiadomości: 905
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty 2007, 14:20:05 »
Są inne możliwości :wink:

MAJOR CHUDY

  • Wiadomości: 651
deklaracja
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Luty 2007, 15:52:45 »
I ja wyraĹźam chęć do Ostrego/ :twisted: /tyrania na rzecz powstania 300m ośi :D !WĂłwczas staniemy się siłą przewodnią strzelectwa spotowego w naszym wojewĂłdztwie ....a moĹźe i w skali  kraju :) ...juĹź przekuwam szablę na szpadel..moĹźe chłopaki z Lubelskiego się odezwą w tej kwestii? :wink:
JeĹźeli nie wiesz, co czynisz, rĂłb to w sposĂłb elegancki

Ostry

  • Wiadomości: 200
STRZELECTWO PRECYZYJNE INACZEJ ("sniping")
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Luty 2007, 17:17:33 »
He, he,  :lol:  :lol:  :lol: , Ĺźebyście się tam Obywatelu Majorze za ostro nie zatyrali, bo staniemy się siłą przewodnią feudalizmu, moĹźe nawet na skalę kraju  :shock:
Napalmem to trzeba potraktować, usiąść i patrzeć jak się samo będzie robiło. (szczegóły tylko indywidualnie) :lol:
Si vis pacem para bellum ;-)
www.reshoot.pl